Kervan Gıda’nın halka arzına SPK onayı

Kervan Gıda’nın halka arzı, Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylandı

Türkiye’deki en yüksek yumuşak şeker üretim kapasitesine sahip Kervan Gıda’nın halka arzı, Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylandı. Sermaye artırımı ve ortak satışı yoluyla halka arz olacak şirket, 26 – 27 Kasım 2020 tarihleri arasında iki günlük talep toplama sürecine girecek.

Kervan Gıda’nın halka arz süreci başladı.

Şirketin halka açıklık oranı yüzde 26,4’e çıkacak

Halka arzda Şirket’in mevcut 150 milyon TL çıkarılmış sermayesinin yüzde 25 sermaye artışıyla 187,5 milyon TL’ye artırılması sonucu çıkarılacak 37,5 milyon TL ve yüzde 8 oranında mevcut ortakların 12 milyon TL satışı planlanıyor. Halka arz sonrası şirketin halka açıklık oranı yüzde 26,4 seviyesinde olacak. Kervan Gıda’nın pay başına halka arz fiyat aralığı 8 ila 9 TL olarak belirlendi. Kurumun halka arz sürecine ise OYAK Yatırım liderliğindeki toplam 25 üyeden oluşan konsorsiyum aracılık ediyor.

Hedef, 2023’te dünyada ilk beş üretici arasına girmek!

Hali hazırda 85 ülkeye ihracat yapan ve ABD, İngiltere, Almanya ve Rusya’da şirketleri bulunan şirketin halka arzdan elde edeceği kazancı yine büyüme odaklı değerlendireceğini anlatan Kervan Gıda Genel Müdürü Burhan Başar, markaları BEBETO’nun ABD ve Avrupa pazarında önemli bir noktaya geldiğine dikkat çekti. Başar, “Ürettiğimiz ürünlerle her gün her yaştan 2 milyonu aşkın kişiyle mutluluk paylaşıyoruz. İstedik ki bu paylaşım sadece ürünlerimizle sınırlı kalmasın. İstikrarlı bir büyümeye sahibiz. 2 bin 100 kişiyi aşkın ekibimizle güçlü bir dünya markası olma yolunda ilerliyoruz. Büyüme hikayemize halkımızı da davet etmenin uygun olduğunu düşündük. Ve halka arz kararı aldık” dedi.

Kervan Gıda’nın halktan doğmuş, tüketicisini iyi analiz eden, onun beklenti ve isteklerini anlayan bir marka olduğunu vurgulayan Başar, “Büyüme oranı yüksek bir kurum olarak faaliyetlerimizi daha da geliştirmek hedefindeyiz. Halka arz gelirleri ile işimize yatırım yaparak hep birlikte büyümek en büyük arzumuz. Hali hazırda dünyada en çok çeşit yumuşak şeker üreten firmayız. Globalde tonaj olarak sekizinci sıradayız. Ve her yıl büyüyerek devam ediyoruz. Hedefimiz 2023 yılında dünyadaki en büyük beş yumuşak şeker üreticisi arasına girmek. Türkiye’de ise BEBETO markası ile pazar lideri olmak” dedi.

Etiketler:
Choose your Reaction!